| Manufacturer Part Number: | 4564-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3mH Unshielded Inductor 100mA 13 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.3mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 100mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 700kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-332K is new and unused, you can buy 4564-332K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-332K.
| VJ0805D1R1BXAAC | 1.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R1BXAAC.pdf | |
| 51940-281LF | PWRBLADE VERT LF REC | 51940-281LF.pdf | |
| GEM08DRMH-S288 | CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND | GEM08DRMH-S288.pdf | |
| RCA22DTKN | CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD | RCA22DTKN.pdf | |
| GCM25DTMI | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | GCM25DTMI.pdf | |
| RCB66DHRQ-S578 | CONN EDGECARD EXTEND 132POS .050 | RCB66DHRQ-S578.pdf | |
| ASTMHTD-50.000MHZ-AK-E-T3 | 50MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTD-50.000MHZ-AK-E-T3.pdf | |
| V28B28M150BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | V28B28M150BF3.pdf | |
| C237S | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.173", 4.40mm) | C237S.pdf | |
| C48-00R12-12S-106 | 26500 12C 12#20 SKT RECP | C48-00R12-12S-106.pdf | |
| RT0402CRD07453RL | RES SMD 453 OHM 0.25% 1/16W 0402 | RT0402CRD07453RL.pdf |