| Manufacturer Part Number: | 4564-272K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.7mH Unshielded Inductor 100mA 13 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-272K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-272K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.7mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 100mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 800kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-272K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-272K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-272K is new and unused, you can buy 4564-272K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-272K.
| GQM2195C2E1R3CB12D | 1.3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2E1R3CB12D.pdf | |
| WYO103MCMCF0KR | 10000pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.827" Dia (21.00mm) | WYO103MCMCF0KR.pdf | |
| M39003/09-0316/HSD | 120µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial 70 mOhm 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/09-0316/HSD.pdf | |
| EGM08DRMN-S664 | CONN EDGECARD 16POS .156 WW | EGM08DRMN-S664.pdf | |
| RMM22DTKT-S288 | CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND | RMM22DTKT-S288.pdf | |
| MB9AF111KPMC1-G-JNE2 | ARM® Cortex®-M3 FM3 MB9A110K Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 96KB (96K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) | MB9AF111KPMC1-G-JNE2.pdf | |
| REC3-4812DRWZ/H4/A | CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT | REC3-4812DRWZ/H4/A.pdf | |
| AC0603FR-0711KL | RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603 | AC0603FR-0711KL.pdf | |
| DTS26W11-2SN | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | DTS26W11-2SN.pdf | |
| C146 N32 015 G1 | ADAPTER FOR D-SUB SET SINGLE ROW | C146 N32 015 G1.pdf | |
| 61519-0000SLF | ASSY PCMCIA HEADER | 61519-0000SLF.pdf | |
| 0557551519 | 15 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin | 0557551519.pdf | |
| TNPW1206340KBEEN | RES SMD 340K OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW1206340KBEEN.pdf | |
| PF2203-15RF1 | RES 15 OHM 35W 1% TO220 | PF2203-15RF1.pdf |