| Manufacturer Part Number: | 4564-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15mH Unshielded Inductor 40mA 60 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 100 @ 79.6kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 79.6kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-153K is new and unused, you can buy 4564-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-153K.
| B43305E2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2397M80.pdf | |
| BFC233915473 | 0.047µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm) | BFC233915473.pdf | |
| IEGF6-35174-40-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF6-35174-40-V.pdf | |
| FRS-R-300 | FUSE TRON DUAL ELEMENT FUSE CLAS | FRS-R-300.pdf | |
| AD7658YSTZ | 12 Bit Analog to Digital Converter 6 Input 6 SAR 64-LQFP (10x10) | AD7658YSTZ.pdf | |
| CXA1816-0000-000N0HP20E5 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1816 White, Neutral Square | CXA1816-0000-000N0HP20E5.pdf | |
| XTEHVW-Q2-0000-00000LDE4 | LED Lighting XLamp® XT-E HVW White, Neutral 4500K 48V 22mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEHVW-Q2-0000-00000LDE4.pdf | |
| LTM4630IY-1B#PBF | DC/DC CNVRTR 2X0.6-1.8V 144BGA | LTM4630IY-1B#PBF.pdf | |
| V375B12E200BG3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W | V375B12E200BG3.pdf | |
| ERJ-8BQFR91V | RES SMD 0.91 OHM 1% 1/2W 1206 | ERJ-8BQFR91V.pdf | |
| 97-3108B16S-5PY-417 | AB 3C 3#16S PIN PLUG | 97-3108B16S-5PY-417.pdf | |
| MS3106F24-2SW | ER 7C 7#12 SKT PLUG | MS3106F24-2SW.pdf | |
| KJL6T25N61SN | 61 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | KJL6T25N61SN.pdf | |
| MS3470W20-41BW | 41 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3470W20-41BW.pdf | |
| CMF5530R900DHR6 | RES 30.9 OHM 1/2W .5% AXIAL | CMF5530R900DHR6.pdf |