| Manufacturer Part Number: | 4564-152K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5mH Unshielded Inductor 150mA 9 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-152K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-152K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.5mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 150mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.1MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-152K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-152K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-152K is new and unused, you can buy 4564-152K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-152K.
| K681K15X7RH5UL2 | 680pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K681K15X7RH5UL2.pdf | |
| 06031A221JAT4A | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031A221JAT4A.pdf | |
| MP4KE110AE3 | TVS DIODE 94VWM 152VC DO41 | MP4KE110AE3.pdf | |
| EEM36DTBH | CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD | EEM36DTBH.pdf | |
| C8051F712-GQ | 8051 C8051F71x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 8KB (8K x 8) FLASH 48-QFP (7x7) | C8051F712-GQ.pdf | |
| ISL3173EIUZ-T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 10-MSOP | ISL3173EIUZ-T.pdf | |
| MC14001UBD | NOR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | MC14001UBD.pdf | |
| VE-B6N-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VE-B6N-EX-F2.pdf | |
| V24C48H150BN | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V24C48H150BN.pdf | |
| RT0603DRE071K05L | RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/10W 0603 | RT0603DRE071K05L.pdf | |
| 97-3108B20-21PY | AB 9C 8#16, 1#12 PIN PLUG | 97-3108B20-21PY.pdf | |
| PXP4010/12S/4550 | 12 (Power) Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | PXP4010/12S/4550.pdf | |
| 11123005451 | PROTECTION COVER FOR HOODS 30MM | 11123005451.pdf | |
| 7829 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Male Solder Connector Non-Mating End Insulated | 7829.pdf |