| Manufacturer Part Number: | 4564-123K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12mH Unshielded Inductor 40mA 40 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-123K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-123K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 12mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 40 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 100 @ 79.6kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 79.6kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-123K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-123K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-123K is new and unused, you can buy 4564-123K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-123K.
| GRM1555C2A820JA01D | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A820JA01D.pdf | |
| MKT1817239254G | 3900pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial | MKT1817239254G.pdf | |
| PCN10C-16S-2.54DSA(77) | CONN RECEPT 16POS DUAL TH | PCN10C-16S-2.54DSA(77).pdf | |
| 2SD21770SA | TRANS NPN 50V 2A MT-2 | 2SD21770SA.pdf | |
| Z8F6422AR020SC2104 | eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH | Z8F6422AR020SC2104.pdf | |
| XC9235A15DER-G | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 1.5V 1 Output 600mA 6-UFDFN Exposed Pad | XC9235A15DER-G.pdf | |
| H11B815S | Optoisolator Darlington Output 5000Vrms 1 Channel 4-SMD | H11B815S.pdf | |
| VE-22T-MW | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VE-22T-MW.pdf | |
| 6-103634-6 | 17 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 6-103634-6.pdf | |
| OSTVE203051 | 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | OSTVE203051.pdf | |
| 0395333911 | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 0395333911.pdf | |
| 0190710279 | Ring Terminal Connector 10 Stud Circular 2 AWG Crimp | 0190710279.pdf | |
| 744C083184JTR | RES ARRAY 4 RES 180K OHM 2012 | 744C083184JTR.pdf | |
| W22-R22JI | RES 0.22 OHM 7W 5% AXIAL | W22-R22JI.pdf |