| Manufacturer Part Number: | 4554R-680K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µH Unshielded Inductor 1.2A 210 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4554R-680K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4554R-680K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4554R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 68µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 210 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.9MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4554R-680K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4554R-680K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4554R-680K is new and unused, you can buy 4554R-680K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4554R-680K.
| B43858A9335M | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A9335M.pdf | |
| ECJ-2YB1C274K | 0.27µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | ECJ-2YB1C274K.pdf | |
| BFC237152103 | 1000pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm) | BFC237152103.pdf | |
| 5.0SMDJ160CA | TVS DIODE 160VWM 259VC SMD | 5.0SMDJ160CA.pdf | |
| MOV-07D331KTR | VARISTOR 330V 1.2KA DISC 7MM | MOV-07D331KTR.pdf | |
| OPA364IDBVTG4 | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 | OPA364IDBVTG4.pdf | |
| LTC6421CUDC-20#PBF | ADC Driver IC Data Acquisition 20-QFN (3x4) | LTC6421CUDC-20#PBF.pdf | |
| 6073135330F | Panel Indicator | 6073135330F.pdf | |
| ERA-6AED6490V | RES SMD 649 OHM 0.5% 1/8W 0805 | ERA-6AED6490V.pdf | |
| AMC65DTBS | CONN EDGECARD 130POS .100" | AMC65DTBS.pdf | |
| GTC030F16S-8S | GT 5C 5#16S SKT RECP WALL | GTC030F16S-8S.pdf | |
| 9-1437387-6 | 8 Circuit 0.315" (8.00mm) Eurostyle Terminal Strip Connector, Screws | 9-1437387-6.pdf | |
| DG230-YG | Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Green, Yellow 4/0-2 AWG | DG230-YG.pdf | |
| TS11510C00J0G | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TS11510C00J0G.pdf | |
| RCL12187K87FKEK | RES SMD 7.87K OHM 1W 1812 WIDE | RCL12187K87FKEK.pdf |