| Manufacturer Part Number: | 4554R-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 2.2A 65 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4554R-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4554R-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4554R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 65 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4554R-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4554R-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4554R-150K is new and unused, you can buy 4554R-150K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4554R-150K.
| 1812GC821KAT1A | 820pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812GC821KAT1A.pdf | |
| 6FCD10 | FILTER 3-PHASE EXTERNAL LINE 6A | 6FCD10.pdf | |
| DAC5573IPWG4 | 8 Bit Digital to Analog Converter 4 16-TSSOP | DAC5573IPWG4.pdf | |
| ATMEGA8-16MI | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-VQFN (5x5) | ATMEGA8-16MI.pdf | |
| TRSF3232IPWRG4 | 2/2 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | TRSF3232IPWRG4.pdf | |
| S-1170B48UC-OUHTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.8V 800mA SOT-89-5 | S-1170B48UC-OUHTFG.pdf | |
| REE35RE | 35 Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Wirewound 12.5W Solder Lug | REE35RE.pdf | |
| VI-BTN-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W | VI-BTN-CW-F1.pdf | |
| VI-B33-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W | VI-B33-IX-F4.pdf | |
| VI-220-IX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W | VI-220-IX-F2.pdf | |
| FSC-S5-DIN | DIN RAIL MOUNT BRACKET-FSC-S5 | FSC-S5-DIN.pdf | |
| RT1206FRE07115KL | RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 | RT1206FRE07115KL.pdf | |
| A10221407CA | 14 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | A10221407CA.pdf |