| Manufacturer Part Number: | 4554-220K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 1.7A 95 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4554-220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4554-220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4554 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.7A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 95 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 9.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4554-220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4554-220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4554-220K is new and unused, you can buy 4554-220K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4554-220K.
| 50ZLH680MEFC12.5X30 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLH680MEFC12.5X30.pdf | |
| RDER71H225K2P1H03B | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) | RDER71H225K2P1H03B.pdf | |
| MKP385175100JC02G0 | 750pF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm) | MKP385175100JC02G0.pdf | |
| BK1/GMD-2.5-R | FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM | BK1/GMD-2.5-R.pdf | |
| TZMC16-GS18 | Zener Diode 16V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 MiniMELF | TZMC16-GS18.pdf | |
| ZTX415 | TRANS NPN 100V 0.5A E-LINE | ZTX415.pdf | |
| EPM7512BFC256-5N | IC CPLD 512MC 5.5NS 256FBGA | EPM7512BFC256-5N.pdf | |
| XLM2MOK12W | Orange 605nm LED Indication - Discrete 2.2V Radial | XLM2MOK12W.pdf | |
| VE-J7Y-CZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W | VE-J7Y-CZ-B1.pdf | |
| EVDP610 | IXDP610 - Timing, PWM Signal Generator Evaluation Board | EVDP610.pdf | |
| GBC14SFBN-M30 | 14 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | GBC14SFBN-M30.pdf | |
| 0446017 | Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Green, Yellow 12-28 AWG | 0446017.pdf |