| Manufacturer Part Number: | 452-K34-FN2-125A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM-MAG 125A 28VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 452-K34-FN2-125A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-452-K34-FN2-125A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 452 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 125A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push-Pull Plunger | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 452-K34-FN2-125A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
452-K34-FN2-125A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 452-K34-FN2-125A is new and unused, you can buy 452-K34-FN2-125A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 452-K34-FN2-125A.
| GBM25DCBN-S189 | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | GBM25DCBN-S189.pdf | |
| AST3TQ-V-30.720MHZ-50-SW-T2 | 30.72MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 7mA | AST3TQ-V-30.720MHZ-50-SW-T2.pdf | |
| ESH2D-M3/52T | DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA | ESH2D-M3/52T.pdf | |
| 8N3SV75AC-0067CDI8 | VCXO IC 192MHz 6-CLCC | 8N3SV75AC-0067CDI8.pdf | |
| CAT810TTBI-GT3 | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | CAT810TTBI-GT3.pdf | |
| VLMB41P2Q2-GS08 | Blue 469nm LED Indication - Discrete 3.2V 2-SMD, J-Lead | VLMB41P2Q2-GS08.pdf | |
| RER65F2671RCSL | RES CHAS MNT 2.67K OHM 1% 10W | RER65F2671RCSL.pdf | |
| CRCW2512100KJNEG | RES SMD 100K OHM 5% 1W 2512 | CRCW2512100KJNEG.pdf | |
| TV07DZ-19-28AD | TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP | TV07DZ-19-28AD.pdf | |
| M24308/23-4F | 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole Solder | M24308/23-4F.pdf | |
| GT8-2022SCF | CONN SKT CRIMP 20-22AWG TIN | GT8-2022SCF.pdf | |
| 350-10-159-01-714101 | 30 Positions Header, Unshrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole Gold | 350-10-159-01-714101.pdf | |
| 1546686-7 | 23 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 1546686-7.pdf | |
| 4608X-102-562 | RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 8SIP | 4608X-102-562.pdf |