| Manufacturer Part Number: | 4470R-14K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12µH Unshielded Molded Inductor 1.6A 200 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4470R-14K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4470R-14K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4470R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 12µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.6A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 75 @ 5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 36MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4470R-14K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4470R-14K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4470R-14K is new and unused, you can buy 4470R-14K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4470R-14K.
| 511-46F | 11µH Unshielded Molded Inductor 310mA 1.05 Ohm Max Axial | 511-46F.pdf | |
| CY14B256Q1A-SXIT | IC NVSRAM 256KBIT 40MHZ 8SOIC | CY14B256Q1A-SXIT.pdf | |
| TPS65011RGZR | Battery Multi-Function Controller IC Lithium-Ion/Polymer 48-VQFN (7x7) | TPS65011RGZR.pdf | |
| HCPL-091J-000E | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 4 Channel 110MBd 15kV/µs CMTI 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | HCPL-091J-000E.pdf | |
| XTEHVW-Q2-0000-00000HDF7 | LED Lighting XLamp® XT-E HVW White, Warm 3250K 48V 22mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEHVW-Q2-0000-00000HDF7.pdf | |
| PDB181-K420K-204B | 200k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Carbon 0.2W, 1/5W PC Pins | PDB181-K420K-204B.pdf | |
| RHL3R0E | 3 Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Wirewound 25W Solder Lug | RHL3R0E.pdf | |
| GTC06-18-1P | GT 10C 10#16 PIN PLUG | GTC06-18-1P.pdf | |
| 85100RC83AS5044 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | 85100RC83AS5044.pdf | |
| 1-966831-8 | HD22 CONNECTOR KIT 26P | 1-966831-8.pdf | |
| 40P5.0-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN) | 40 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 40P5.0-JMDSS-G-1-TF(S)(LF)(SN).pdf | |
| AXK6S00547YA | 100 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | AXK6S00547YA.pdf | |
| 5-641240-6 | 26 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 5-641240-6.pdf | |
| CP0015R1500JE66 | RES 0.15 OHM 15W 5% AXIAL | CP0015R1500JE66.pdf |