| Manufacturer Part Number: | 4470R-11K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8µH Unshielded Molded Inductor 3A 60 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4470R-11K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4470R-11K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4470R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 6.8µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 52MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4470R-11K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4470R-11K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4470R-11K is new and unused, you can buy 4470R-11K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4470R-11K.
| EMLF350ADA2R2MD73G | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF350ADA2R2MD73G.pdf | |
| 12105U821JAT9A | 820pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) | 12105U821JAT9A.pdf | |
| 1812GA221KAT9A | 220pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812GA221KAT9A.pdf | |
| ECW-F4624JL | 0.62µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.807" L x 0.445" W (20.50mm x 11.30mm) | ECW-F4624JL.pdf | |
| IMLHK11-1-72-100.-A-21 | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A | IMLHK11-1-72-100.-A-21.pdf | |
| IPG20N06S4L14AATMA1 | MOSFET 2N-CH 8TDSON | IPG20N06S4L14AATMA1.pdf | |
| TPS54110QPWPRQ1 | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.9V 1 Output 1.5A 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | TPS54110QPWPRQ1.pdf | |
| TLV70710DQNT | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1V 200mA 4-X2SON (1x1) | TLV70710DQNT.pdf | |
| AT0805DRD0720R5L | RES SMD 20.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 | AT0805DRD0720R5L.pdf | |
| PT06P-14-5P(303) | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup | PT06P-14-5P(303).pdf | |
| ELC441100 | CONN TERM BLK CARD EDGE 44POS | ELC441100.pdf | |
| 0190080004 | 0.187" (4.75mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 0190080004.pdf | |
| RT1206CRD0724R3L | RES SMD 24.3 OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD0724R3L.pdf |