| Manufacturer Part Number: | 4470R-05K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Molded Inductor 3.5A 40 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4470R-05K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4470R-05K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4470R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3.5A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 40 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 130 @ 10MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 92MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4470R-05K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4470R-05K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4470R-05K is new and unused, you can buy 4470R-05K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4470R-05K.
| ESD5V3U4RRSH6327XTSA1 | TVS DIODE 5.3VWM 15VC SOT363 | ESD5V3U4RRSH6327XTSA1.pdf | |
| HSC06DRTS-S13 | CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND | HSC06DRTS-S13.pdf | |
| S912B32E4MFUE8R | CPU12 HC12 Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 32KB (32K x 8) FLASH 80-QFP (14x14) | S912B32E4MFUE8R.pdf | |
| S29GL512S11TFB020 | IC FLASH MEM 512MBIT PAGE 56TSOP | S29GL512S11TFB020.pdf | |
| MO-FIN-A-A232-MS11-1010-22-0-P | PLC SPLITTER 2X32 P-GRADE 1M | MO-FIN-A-A232-MS11-1010-22-0-P.pdf | |
| NDTS1212C | CONV DC/DC 3W 12VIN 12VOUT DIP24 | NDTS1212C.pdf | |
| VE-B0D-IY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VE-B0D-IY-F3.pdf | |
| CN0966B20G28SNY140 | 28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CN0966B20G28SNY140.pdf | |
| TVS06RS-21-11P | 11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TVS06RS-21-11P.pdf | |
| GP3102A-18-1S | Circular Connector | GP3102A-18-1S.pdf | |
| FH34SR-22S-0.5SH(50) | 22 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | FH34SR-22S-0.5SH(50).pdf | |
| 0387703514 | 14 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387703514.pdf | |
| 1824910000 | 5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | 1824910000.pdf | |
| CMF551K0700FKRE70 | RES 1.07K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF551K0700FKRE70.pdf |