| Manufacturer Part Number: | 4470R-03K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5µH Unshielded Molded Inductor 4A 30 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4470R-03K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4470R-03K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4470R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 4A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 30 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 130 @ 10MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 112MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4470R-03K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4470R-03K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4470R-03K is new and unused, you can buy 4470R-03K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4470R-03K.
| VJ0805D750KLBAP | 75pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D750KLBAP.pdf | |
| 0215005.MXF32P | FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM | 0215005.MXF32P.pdf | |
| EMI222T-RC | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel R = 0.05 Ohms, C = 2200pF 5A Radial - 3 Leads | EMI222T-RC.pdf | |
| SP1812-682J | 6.8µH Shielded Inductor 878mA 260 mOhm Max Nonstandard | SP1812-682J.pdf | |
| PIC16F777-I/P | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 40-PDIP | PIC16F777-I/P.pdf | |
| SN74LVC3G14YZPR | Inverter IC 3 Channel Schmitt Trigger 8-DSBGA, 8-WCSP (1.9x0.9) | SN74LVC3G14YZPR.pdf | |
| BD6974FV-E2 | Motor Driver Power MOSFET PWM 16-SSOPB | BD6974FV-E2.pdf | |
| CENB1050A1803F01 | 18V 50W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1050A1803F01.pdf | |
| KIT33887PNBEVB | MC33887 - Power Management, H-Bridge Driver (Internal FET) Evaluation Board | KIT33887PNBEVB.pdf | |
| 91601-423LF | 23 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector Tin 0.100" (2.54mm) Surface Mount | 91601-423LF.pdf | |
| 431605-13-0 | 13 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 431605-13-0.pdf | |
| EB20015300J0G | 10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | EB20015300J0G.pdf | |
| M81714/60-16-01 | CONN BACKSHELL | M81714/60-16-01.pdf |