| Manufacturer Part Number: | 4470-13K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Molded Inductor 1.8A 150 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4470-13K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4470-13K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4470 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.8A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 150 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 75 @ 5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 40MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4470-13K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4470-13K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4470-13K is new and unused, you can buy 4470-13K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4470-13K.
| CL32F105ZBFNNNE | 1µF 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32F105ZBFNNNE.pdf | |
| CDR03BP102BKZSAT | 1000pF 100V Ceramic Capacitor BP 1808 (4520 Metric) 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) | CDR03BP102BKZSAT.pdf | |
| VJ0603D150FLBAC | 15pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D150FLBAC.pdf | |
| MASMLJ120A | TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB | MASMLJ120A.pdf | |
| 502NBA-ACAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 8.9mA Enable/Disable | 502NBA-ACAF.pdf | |
| IHLP8787MZER1R0M5A | 1µH Shielded Molded Inductor 69A 0.89 mOhm Max Nonstandard | IHLP8787MZER1R0M5A.pdf | |
| SY56020XRMG | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 4.5GHz 16-VFQFN Exposed Pad, 16-MLF® | SY56020XRMG.pdf | |
| DS12885S | Real Time Clock (RTC) IC Clock/Calendar 114B Parallel 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | DS12885S.pdf | |
| 75-069014-02P | ER 4C 4#16S PIN PLUG | 75-069014-02P.pdf | |
| 124-93-320-41-002000 | CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD | 124-93-320-41-002000.pdf | |
| 1644670000 | 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 110° Through Hole | 1644670000.pdf | |
| 9T04021A1692DBHF3 | RES SMD 16.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 | 9T04021A1692DBHF3.pdf |