| Manufacturer Part Number: | 4445R-24K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820nH Unshielded Toroidal Inductor 750mA 350 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-24K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-24K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 820nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 750mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 350 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 70 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-24K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-24K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-24K is new and unused, you can buy 4445R-24K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-24K.
| LGG2Z182MELB45 | 1800µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2Z182MELB45.pdf | |
| EKZE160ETC681MH20D | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE160ETC681MH20D.pdf | |
| TC-76.800MDD-T | 76.8MHz CMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.8V Enable/Disable | TC-76.800MDD-T.pdf | |
| 8N3SV76KC-0135CDI8 | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N3SV76KC-0135CDI8.pdf | |
| 5SGXMA9N2F45I2LN | IC FPGA 840 I/O 1932FBGA | 5SGXMA9N2F45I2LN.pdf | |
| ISD1620BSYI | Voice Record/Playback IC Single Message 13.3 ~ 40 Sec Pushbutton 16-SOIC | ISD1620BSYI.pdf | |
| BQ771611DPJR | Battery Battery Protection IC Lithium-Ion 8-WSON (3x4) | BQ771611DPJR.pdf | |
| LM2751SDX-A/NOPB | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Switched Capacitor (Charge Pump) PWM Dimming 80mA 10-WSON (3x3) | LM2751SDX-A/NOPB.pdf | |
| LT1963AMPQ#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.21 V ~ 20 V 1.5A 5-DDPAK | LT1963AMPQ#TRPBF.pdf | |
| AC0805FR-07178KL | RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805 | AC0805FR-07178KL.pdf | |
| BACC63CD14S-7PY | CONN 3C 3#16S PIN RECP | BACC63CD14S-7PY.pdf | |
| MS3122E22-55SWF0 | 55 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3122E22-55SWF0.pdf | |
| RT0805CRC0740K2L | RES SMD 40.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRC0740K2L.pdf | |
| RSF100JB-73-1R2 | RES 1.2 OHM 1W 5% AXIAL | RSF100JB-73-1R2.pdf | |
| CMF7061R900FER6 | RES 61.9 OHM 1.75W 1% AXIAL | CMF7061R900FER6.pdf |