| Manufacturer Part Number: | 4445R-19K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330nH Unshielded Toroidal Inductor 1.3A 120 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-19K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-19K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 330nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 120 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 260MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-19K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-19K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-19K is new and unused, you can buy 4445R-19K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-19K.
| CDR34BP272BJZMAT | 2700pF 100V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CDR34BP272BJZMAT.pdf | |
| T495X227K010ZTE100 | 220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 100 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T495X227K010ZTE100.pdf | |
| ESDA6V1U1RL | TVS DIODE 5VWM 8SOIC | ESDA6V1U1RL.pdf | |
| CT3206W | Banana Plug, Stackable Connector Standard Banana Solderless Black, Red | CT3206W.pdf | |
| ECA10DCWH-S288 | CONN EDGECARD 20POS .125" | ECA10DCWH-S288.pdf | |
| ISL8484IR | 2 Circuit IC Switch 2:1 500 mOhm 10-TDFN (3x3) | ISL8484IR.pdf | |
| MC10EP89DR2 | 1/0 Driver 8-SOIC | MC10EP89DR2.pdf | |
| IDT71V424S15Y | IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ | IDT71V424S15Y.pdf | |
| AD9742ACP-PCBZ | AD9742 TxDAC® Series 12 Bit 210M Samples Per Second Digital to Analog Converter (DAC) Evaluation Board | AD9742ACP-PCBZ.pdf | |
| AMM10DTKT | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | AMM10DTKT.pdf | |
| HMM44DRTH | CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD | HMM44DRTH.pdf | |
| 5767042-5 | 190 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 5767042-5.pdf | |
| 1842953 | 12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1842953.pdf | |
| 2352-4-01-44-00-00-07-0 | PC Pin Terminal Connector Through Hole Silver 0.094" (2.39mm) Dia | 2352-4-01-44-00-00-07-0.pdf |