| Manufacturer Part Number: | 4445R-14K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120nH Unshielded Toroidal Inductor 2A 50 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-14K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-14K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 120nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 50 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-14K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-14K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-14K is new and unused, you can buy 4445R-14K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-14K.
| LKG1J102MESYBK | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1J102MESYBK.pdf | |
| GRM1886R1H9R2DZ01D | 9.2pF 50V Ceramic Capacitor R2H 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1886R1H9R2DZ01D.pdf | |
| ECC18DCKT-S288 | CONN EDGECARD 36POS .100" | ECC18DCKT-S288.pdf | |
| DDTC114YE-7-F | TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 | DDTC114YE-7-F.pdf | |
| ISL61853ECRZ | Hot Swap Controller 2 Channel USB 10-DFN (3x3) | ISL61853ECRZ.pdf | |
| VI-J3R-EZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W | VI-J3R-EZ-F1.pdf | |
| DPA120040-Z7-SZ | 12VAC 400mA AC/AC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input | DPA120040-Z7-SZ.pdf | |
| ZWS150AF12/J | AC/DC CONVERTER 12V 150W | ZWS150AF12/J.pdf | |
| 69751-128HLF | 28 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 69751-128HLF.pdf | |
| RP73D2B113KBTDF | RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RP73D2B113KBTDF.pdf | |
| 9T08052A3163DBHFT | RES SMD 316K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 9T08052A3163DBHFT.pdf | |
| ER583R9JT | RES 3.90 OHM 7W 5% AXIAL | ER583R9JT.pdf |