| Manufacturer Part Number: | 4445R-13K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100nH Unshielded Toroidal Inductor 2.2A 40 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-13K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-13K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 100nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 40 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 450MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-13K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-13K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-13K is new and unused, you can buy 4445R-13K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-13K.
| GMB31300 | 200 ~ 600pF Trimmer Capacitor 175V Top Adjustment Through Hole 0.752" L x 0.375" W (19.10mm x 9.53mm) | GMB31300.pdf | |
| 0SPF010.HXR | FUSE CARTRIDGE 10A 1KVDC 5AG | 0SPF010.HXR.pdf | |
| ECA15DRYI-S13 | CONN EDGECARD 30POS .125" | ECA15DRYI-S13.pdf | |
| BC33725TA | TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 | BC33725TA.pdf | |
| 5500-124J | 120µH Unshielded Inductor 2.96A 113 mOhm Max 2-SMD | 5500-124J.pdf | |
| CY29949AXIT | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer IC 200MHz 52-TQFP | CY29949AXIT.pdf | |
| MC74VHC1G04DFT2G | Inverter IC 1 Channel SC-70 | MC74VHC1G04DFT2G.pdf | |
| 74HC03DB-Q100J | NAND Gate IC 4 Channel Open Drain 14-SSOP | 74HC03DB-Q100J.pdf | |
| S29GL256P11FFIV23 | IC FLASH 256MBIT 110NS 64FBGA | S29GL256P11FFIV23.pdf | |
| VE-253-CU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W | VE-253-CU-F1.pdf | |
| MS3459W18-9A | 7 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking | MS3459W18-9A.pdf | |
| 32-8625-31 | 32 Position DIP, DIL - Header Connector Solder Cup Gold | 32-8625-31.pdf |