| Manufacturer Part Number: | 4445R-05K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-05K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-05K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-05K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-05K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-05K is new and unused, you can buy 4445R-05K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-05K.
| 2220CC104KAT1A | 0.10µF 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | 2220CC104KAT1A.pdf | |
| EGM22DTAS | CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD | EGM22DTAS.pdf | |
| 407F35D016M0000 | 16MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 407F35D016M0000.pdf | |
| CMR1U-02 TR13 | Diode Standard 200V 1A Surface Mount SMB | CMR1U-02 TR13.pdf | |
| M2GL050-FG896 | IC FPGA 377 I/O 896FBGA | M2GL050-FG896.pdf | |
| LT6551IMS#TRPBF | IC AMP VIDEO QUAD 3.3V 10-MSOP | LT6551IMS#TRPBF.pdf | |
| DC/DC BOOK OF KNOWLEDGE DE | DC/DC BOOK OF KNOWLEDGE DE | DC/DC BOOK OF KNOWLEDGE DE.pdf | |
| ERJ-PA3D3402V | RES SMD 34K OHM 0.5% 1/4W 0603 | ERJ-PA3D3402V.pdf | |
| GTC030-20-27SW-B30 | GT 14C 14#16 SKT RECP BOX RM | GTC030-20-27SW-B30.pdf | |
| AFD56-18-8SN-6139 | 8 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | AFD56-18-8SN-6139.pdf | |
| 73542-635LF | 70 Position Receptacle Connector Gold or Gold, GXT™ 0.050" (1.27mm) Surface Mount | 73542-635LF.pdf | |
| 5-103735-6 | 7 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 5-103735-6.pdf | |
| OSTYK50518330 | 18 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | OSTYK50518330.pdf |