| Manufacturer Part Number: | 4445R-02K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445R-02K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445R-02K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 12nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 150MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 150MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445R-02K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445R-02K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445R-02K is new and unused, you can buy 4445R-02K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445R-02K.
| CBR08C270JAGAC | 27pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C270JAGAC.pdf | |
| M39003/01-2965 | 47µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-2965.pdf | |
| MME25-0141R1 | CONN RACK/PANEL 14POS 5A | MME25-0141R1.pdf | |
| ECC08HEYI | CONN EDGE HL .100 8POS | ECC08HEYI.pdf | |
| CYG2218 | Telecom IC Data Access Arrangement (DAA) 18-DIP | CYG2218.pdf | |
| LM2576HVT-15/LF03 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 15V 1 Output 3A TO-220-5 Formed Leads | LM2576HVT-15/LF03.pdf | |
| NCP1400ASN27T1G | Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 2.7V 1 Output 100mA (Switch) SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 | NCP1400ASN27T1G.pdf | |
| VE-BVR-EX | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VE-BVR-EX.pdf | |
| LS20024/L | AC/DC CONVERTER 24V 200W | LS20024/L.pdf | |
| TV07DT-25-37S | 37 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07DT-25-37S.pdf | |
| UT06124SH02 | 4 (3 + PE) Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | UT06124SH02.pdf | |
| D38999/24MD35AE | CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN | D38999/24MD35AE.pdf | |
| 961119-5604-AR | 19 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 961119-5604-AR.pdf | |
| 368356-1 | 3 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black | 368356-1.pdf |