| Manufacturer Part Number: | 4445-21K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470nH Unshielded Toroidal Inductor 1A 200 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445-21K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445-21K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 470nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 220MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445-21K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445-21K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445-21K is new and unused, you can buy 4445-21K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445-21K.
| 885012005042 | 22pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 885012005042.pdf | |
| SMCG64CA-E3/9AT | TVS DIODE 64VWM 103VC SMC | SMCG64CA-E3/9AT.pdf | |
| 30KPA180CA | TVS DIODE 180VWM 290.4VC AXIAL | 30KPA180CA.pdf | |
| SIT8008BI-13-33E-49.824000D | OSC XO 3.3V 49.824MHZ OE | SIT8008BI-13-33E-49.824000D.pdf | |
| S5KHE3/57T | Diode Standard 800V 5A Surface Mount DO-214AB, (SMC) | S5KHE3/57T.pdf | |
| K1800SRP | Diac/Sidac Thyristor 165 ~ 195V 1A DO-214 | K1800SRP.pdf | |
| LE9520DDTCT | IC SLIC 2CH UNIV 150V 64TQFP | LE9520DDTCT.pdf | |
| MEV1D2405SC | DC/DC 3KVDC SIP 1W 24V TO +/-5V | MEV1D2405SC.pdf | |
| V150B15C250BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W | V150B15C250BL2.pdf | |
| KPT08F20-24S | 24 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT08F20-24S.pdf | |
| 0387103802 | 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387103802.pdf | |
| RG2012N-2671-B-T1 | RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-2671-B-T1.pdf | |
| CRA06S0833K30JTB | RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 | CRA06S0833K30JTB.pdf | |
| RLR07C2742FRR36 | RES 27.4K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C2742FRR36.pdf |