| Manufacturer Part Number: | 4445-08K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445-08K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445-08K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 700MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445-08K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445-08K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445-08K is new and unused, you can buy 4445-08K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445-08K.
| UWT1V331MNR1GS | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V331MNR1GS.pdf | |
| IEGH6666-35091-5-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGH6666-35091-5-V.pdf | |
| SIT5001AI-2E-33VB-30.000000Y | OSC XO 3.3V 30MHZ VC | SIT5001AI-2E-33VB-30.000000Y.pdf | |
| SIT8008ACT3-28E | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.8V 4.5mA Enable/Disable | SIT8008ACT3-28E.pdf | |
| 3094-222HS | 2.2µH Unshielded Inductor 230mA 900 mOhm Max 2-SMD | 3094-222HS.pdf | |
| MAX4592CUE+ | 4 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 16-TSSOP | MAX4592CUE+.pdf | |
| CS8126-1YTHA5G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA TO-220-5 Horizontal | CS8126-1YTHA5G.pdf | |
| DTS120100SUDC-P9N | 12V 12W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | DTS120100SUDC-P9N.pdf | |
| 2777043 | TERM BLOCK 3POS DIN RAIL MOUNT | 2777043.pdf | |
| 1546921-1 | CONN CPC HEAT SHRINK SLEEVE SZ11 | 1546921-1.pdf | |
| 1-1102513-1 | CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 PG29 | 1-1102513-1.pdf | |
| CRCW2010412RFKEF | RES SMD 412 OHM 1% 3/4W 2010 | CRCW2010412RFKEF.pdf | |
| RG1608V-2941-W-T1 | RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603 | RG1608V-2941-W-T1.pdf | |
| SFR16S0004750FR500 | RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR16S0004750FR500.pdf |