| Manufacturer Part Number: | 4445-07K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445-07K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445-07K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 33nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 750MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445-07K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445-07K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445-07K is new and unused, you can buy 4445-07K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445-07K.
| MKP385418063JFI2B0 | 0.18µF Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm) | MKP385418063JFI2B0.pdf | |
| MP5KE130CAE3 | TVS DIODE 130VWM 209VC DO41 | MP5KE130CAE3.pdf | |
| BPS8B21FLD000E9LF | DINIDC SIDEPIERCE | BPS8B21FLD000E9LF.pdf | |
| CDBURT0530LL-HF | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 | CDBURT0530LL-HF.pdf | |
| BYW29E-200,127 | DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC | BYW29E-200,127.pdf | |
| BZT52C33T-TP | Zener Diode 33V 100mW ±6% Surface Mount SOD-523 | BZT52C33T-TP.pdf | |
| SN74ALS374ADWRG4 | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | SN74ALS374ADWRG4.pdf | |
| IS64LF25636A-7.5TQLA3-TR | IC SRAM 9MB 166MHZ 100TQFP | IS64LF25636A-7.5TQLA3-TR.pdf | |
| IE-780701-NS-EM1 | Renesas MCUs - Emulator | IE-780701-NS-EM1.pdf | |
| TV07DZ-21-39PB | 39 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07DZ-21-39PB.pdf | |
| TVP00DZ-25-187PD-P2 | 187 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TVP00DZ-25-187PD-P2.pdf | |
| MS27467T19F11H-LC | 11 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS27467T19F11H-LC.pdf | |
| XG5N-601 | 60 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) | XG5N-601.pdf | |
| CPF0603B29R4E1 | RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 | CPF0603B29R4E1.pdf | |
| CAY16-82R0F4LF | RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206 | CAY16-82R0F4LF.pdf |