| Manufacturer Part Number: | 4445-03K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15nH Unshielded Toroidal Inductor 3A 20 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4445-03K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4445-03K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4445 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 15nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 3A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 150MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 150MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4445-03K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4445-03K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4445-03K is new and unused, you can buy 4445-03K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4445-03K.
| 595D476X9020D8T | 47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 190 mOhm 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) | 595D476X9020D8T.pdf | |
| AD7171BCPZ-REEL7 | 16 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Sigma-Delta 10-LFCSP-WD (3x3) | AD7171BCPZ-REEL7.pdf | |
| CY7C1329S-133AXC | IC SRAM 2MBIT 133MHZ 100LQFP | CY7C1329S-133AXC.pdf | |
| BQ24765RUVR | IC SYNC BATTERY CHARGER 34VQFN | BQ24765RUVR.pdf | |
| VND5160AJ-E | IC DRVR HISIDE 2CH POWERSSO12 | VND5160AJ-E.pdf | |
| SV5637-001 | LED VCSEL SENSOR 850NM TO-46 | SV5637-001.pdf | |
| RBM40DTKT-S288 | CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND | RBM40DTKT-S288.pdf | |
| 09360082632 | Male Insert Gray 8 Position Push In with Lock | 09360082632.pdf | |
| 641310-2 | 2 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin-Lead 26 AWG | 641310-2.pdf | |
| RT1210BRD07300KL | RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD07300KL.pdf |