| Manufacturer Part Number: | 4307R-226K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22mH Shielded Molded Inductor 33mA 274 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307R-226K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307R-226K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 33mA | |
| Current - Saturation | 9mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 274 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 27 @ 79kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 500kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 79kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307R-226K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307R-226K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307R-226K is new and unused, you can buy 4307R-226K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307R-226K.
| ELXS501VSN121MA25S | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS501VSN121MA25S.pdf | |
| 3120-F311-P7T1-W04X-10A | CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC | 3120-F311-P7T1-W04X-10A.pdf | |
| 8340-F110-K4K1-ALH142-25A | CIR BRKR THRM 25A | 8340-F110-K4K1-ALH142-25A.pdf | |
| SS9013FBU | TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 | SS9013FBU.pdf | |
| STM32F205RCT7 | ARM® Cortex®-M3 STM32 F2 Microcontroller IC 32-Bit 120MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | STM32F205RCT7.pdf | |
| UPD78F0491GK-GAK-AX | 78K/0 78K0/Lx3 Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 16KB (16K x 8) FLASH | UPD78F0491GK-GAK-AX.pdf | |
| EL8170ISZ-T13 | Instrumentation Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | EL8170ISZ-T13.pdf | |
| VI-J1Y-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VI-J1Y-EY-F2.pdf | |
| VI-B4P-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W | VI-B4P-CY-S.pdf | |
| GSA31DTKI-S288 | CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND | GSA31DTKI-S288.pdf | |
| PX0411/04S/3540 | 4 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | PX0411/04S/3540.pdf | |
| M20-9772446 | 24 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | M20-9772446.pdf | |
| RT0603CRC07137KL | RES SMD 137KOHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRC07137KL.pdf | |
| D55342K07B350DRWSV | RES SMD 350 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342K07B350DRWSV.pdf | |
| 9T08052A1021DBHFT | RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/8W 0805 | 9T08052A1021DBHFT.pdf |