| Manufacturer Part Number: | 4307R-156K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15mH Shielded Molded Inductor 45mA 157 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307R-156K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307R-156K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 45mA | |
| Current - Saturation | 12mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 157 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 79kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 600kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 79kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307R-156K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307R-156K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307R-156K is new and unused, you can buy 4307R-156K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307R-156K.
| GBM24DCCI-S189 | CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD | GBM24DCCI-S189.pdf | |
| BZT55C6V2-GS08 | Zener Diode 6.2V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80 QuadroMELF | BZT55C6V2-GS08.pdf | |
| PIC18F95J94-I/PF | PIC PIC® XLP™ 18J Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 100-TQFP (14x14) | PIC18F95J94-I/PF.pdf | |
| BA4580RFVM-TR | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-MSOP | BA4580RFVM-TR.pdf | |
| SN74AHCT14D | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | SN74AHCT14D.pdf | |
| PYDM-08SB | Jumpers PYF08S | PYDM-08SB.pdf | |
| 97-3106A-14S-850 | AB 3106A PLUG KIT 14S CAD OD | 97-3106A-14S-850.pdf | |
| 97-3108B20-8PZ-417-940 | AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG | 97-3108B20-8PZ-417-940.pdf | |
| TVS06RK-15-35PC-LC | TV 37C 37#22D PIN PLUG | TVS06RK-15-35PC-LC.pdf | |
| 1-1744418-6 | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole | 1-1744418-6.pdf | |
| 813-22-018-30-000101 | 18 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 813-22-018-30-000101.pdf | |
| RCP1206W27R0GEA | RES SMD 27 OHM 2% 11W 1206 | RCP1206W27R0GEA.pdf | |
| 9T12062A1053CAHFT | RES SMD 105K OHM 0.25% 1/8W 1206 | 9T12062A1053CAHFT.pdf | |
| RG2012N-134-B-T1 | RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-134-B-T1.pdf |