| Manufacturer Part Number: | 4307R-155K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5mH Shielded Molded Inductor 110mA 26.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307R-155K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307R-155K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.5mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 110mA | |
| Current - Saturation | 33mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 26.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307R-155K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307R-155K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307R-155K is new and unused, you can buy 4307R-155K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307R-155K.
| EEU-HD1C153 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1C153.pdf | |
| 402F3741XIJR | 37.4MHz ±10ppm Crystal 9pF 100 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 402F3741XIJR.pdf | |
| SN74LVCC3245APWRG4 | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 24-TSSOP | SN74LVCC3245APWRG4.pdf | |
| VE-B10-IU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | VE-B10-IU-F4.pdf | |
| AA30D1212D | AC/DC CONVERTER +/-12V 30W | AA30D1212D.pdf | |
| SR0603KR-7W5K6L | RES SMD 5.6K OHM 10% 1/5W 0603 | SR0603KR-7W5K6L.pdf | |
| AMM10DRUH | CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD | AMM10DRUH.pdf | |
| CA3106E18-10PB13 | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Silver | CA3106E18-10PB13.pdf | |
| DA15S STAMPED | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | DA15S STAMPED.pdf | |
| L77TWA3W3SP2YRM53 | 3 (Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | L77TWA3W3SP2YRM53.pdf | |
| M22-2020946 | 18 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin | M22-2020946.pdf | |
| SQT-131-01-L-S-RA | 31 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | SQT-131-01-L-S-RA.pdf | |
| RNF12FTC82K5 | RES 82.5K OHM 1/2W 1% AXIAL | RNF12FTC82K5.pdf | |
| RN50C4221FRE6 | RES 4.22K OHM 1/20W 1% AXIAL | RN50C4221FRE6.pdf | |
| RN55C7062BRE6 | RES 70.6K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C7062BRE6.pdf |