| Manufacturer Part Number: | 4307R-125K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2mH Shielded Molded Inductor 115mA 22.1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307R-125K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307R-125K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 115mA | |
| Current - Saturation | 35mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 22.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307R-125K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307R-125K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307R-125K is new and unused, you can buy 4307R-125K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307R-125K.
| MAL212317688E3 | 6.8µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 15 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212317688E3.pdf | |
| MKP385427025JF02W0 | 0.27µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm) | MKP385427025JF02W0.pdf | |
| TAP107M010CRW | 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V Radial 1 Ohm 0.335" Dia (8.50mm) | TAP107M010CRW.pdf | |
| 8N3Q001LG-1108CDI | Clock Oscillator IC 100MHz 10-CLCC | 8N3Q001LG-1108CDI.pdf | |
| ATXMEGA8E5-M4NR | AVR AVR® XMEGA® E5 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-UQFN (4x4) | ATXMEGA8E5-M4NR.pdf | |
| SAX-XC878-16FFA 5V AA | XC800 XC8xx Microcontroller IC 8-Bit 27MHz 64KB (64K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | SAX-XC878-16FFA 5V AA.pdf | |
| MCP639T-E/ML | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-QFN (4x4) | MCP639T-E/ML.pdf | |
| CLU026-1204C1-353M2G2 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLU026 White, Warm Square | CLU026-1204C1-353M2G2.pdf | |
| H-203C-1 | LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK | H-203C-1.pdf | |
| RP15-4812DA/N-HC | CONV DC/DC 15W 36-75VIN +/-12V | RP15-4812DA/N-HC.pdf | |
| MJN1C-DC12 | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 12VDC Coil Socketable | MJN1C-DC12.pdf | |
| PT06A-12-8P(470) | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | PT06A-12-8P(470).pdf | |
| P3MB | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder | P3MB.pdf | |
| BACC63BN14B7S6 | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BN14B7S6.pdf |