| Manufacturer Part Number: | 4307R-106K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10mH Shielded Molded Inductor 49mA 137 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307R-106K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307R-106K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 49mA | |
| Current - Saturation | 14mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 137 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307R-106K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307R-106K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307R-106K is new and unused, you can buy 4307R-106K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307R-106K.
| 187XMPL2R5MG28 | 180µF 2.5V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 552.6 mOhm 1000 Hrs @ 105°C | 187XMPL2R5MG28.pdf | |
| VJ0805D561MXXAJ | 560pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D561MXXAJ.pdf | |
| GRM219R60J155MC01D | 1.5µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM219R60J155MC01D.pdf | |
| FDPC5030SG | MOSFET 2N-CH 30V PWRCLIP56 | FDPC5030SG.pdf | |
| 70F474AI | 470µH Unshielded Wirewound Inductor 95mA 16.3 Ohm Max Axial | 70F474AI.pdf | |
| SC16C850IET,157 | IC UART SINGLE W/FIFO 36-TFBGA | SC16C850IET,157.pdf | |
| M25PE80-VMP6G | IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8VFQFPN | M25PE80-VMP6G.pdf | |
| MCR10EZHF1204 | RES SMD 1.2M OHM 1% 1/8W 0805 | MCR10EZHF1204.pdf | |
| DJT10E13-35JN-LC | 22 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | DJT10E13-35JN-LC.pdf | |
| VM17158000J0G | 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VM17158000J0G.pdf | |
| 1881066 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 1881066.pdf | |
| RT0603CRE07220KL | RES SMD 220KOHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRE07220KL.pdf |