| Manufacturer Part Number: | 4307-825K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2mH Shielded Molded Inductor 52mA 119 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307-825K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307-825K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 8.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 52mA | |
| Current - Saturation | 15mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 119 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307-825K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307-825K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307-825K is new and unused, you can buy 4307-825K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307-825K.
| MAL213690105E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL213690105E3.pdf | |
| VJ0603Y473JXJAC | 0.047µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603Y473JXJAC.pdf | |
| BFC246862275 | 2.7µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm) | BFC246862275.pdf | |
| M550B128K050BG | 1200µF Hermetically Sealed Tantalum - Polymer Capacitors 50V M55 Module 15 mOhm 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) | M550B128K050BG.pdf | |
| MF-USMD050-2 | FUSE RESETTABLE .50A 13.2V SMD | MF-USMD050-2.pdf | |
| AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2 | 26MHz LVCMOS TCXO Oscillator Surface Mount 3.3V 7mA | AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2.pdf | |
| 4590-333K | 33µH Unshielded Wirewound Inductor 4.87A 28 mOhm Max Axial | 4590-333K.pdf | |
| 71V3558S166PFGI | IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP | 71V3558S166PFGI.pdf | |
| AML51-L30RRR | LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J | AML51-L30RRR.pdf | |
| SPMWHT327FD5GBRMS3 | LED Lighting LM302A White, Cool 5000K 6.3V 150mA 120° 2-SMD, No Lead | SPMWHT327FD5GBRMS3.pdf | |
| S0172 | Board with HSMC Connector - Extension Board | S0172.pdf | |
| AT0805CRD0723R2L | RES SMD 23.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 | AT0805CRD0723R2L.pdf | |
| PTN1206E1370BST1 | RES SMD 137 OHM 0.1% 0.4W 1206 | PTN1206E1370BST1.pdf |