| Manufacturer Part Number: | 4307-125K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2mH Shielded Molded Inductor 115mA 22.1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4307-125K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4307-125K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4307 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 115mA | |
| Current - Saturation | 35mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 22.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.447" L (5.00mm x 11.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4307-125K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4307-125K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4307-125K is new and unused, you can buy 4307-125K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4307-125K.
| 1N5919BG | Zener Diode 5.6V 3W ±5% Through Hole Axial | 1N5919BG.pdf | |
| 70F687AP | 680nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 200 mOhm Max Axial | 70F687AP.pdf | |
| EPM2210GF256C5N | IC CPLD 1700MC 7NS 256FBGA | EPM2210GF256C5N.pdf | |
| V24B48C200BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W | V24B48C200BL2.pdf | |
| ATSTK600-TQFP64-2 | STK600 AVR® Socket Module - TQFP | ATSTK600-TQFP64-2.pdf | |
| 6-1877846-0 | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | 6-1877846-0.pdf | |
| 0526100571 | 5 Position Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | 0526100571.pdf | |
| RJFTV75GF459 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Straight Unshielded Cat5e | RJFTV75GF459.pdf | |
| 1838270000 | 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1838270000.pdf | |
| A-TB500-HG14 | 14 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | A-TB500-HG14.pdf | |
| HS76308100J0G | 19 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | HS76308100J0G.pdf | |
| PLTT0805Z4422QGT5 | RES SMD 44.2KOHM 0.02% 1/4W 0805 | PLTT0805Z4422QGT5.pdf | |
| Y1169100R000A9R | RES SMD 100OHM 0.05% 0.6W J LEAD | Y1169100R000A9R.pdf | |
| RCS08057R87FKEA | RES SMD 7.87 OHM 1% 0.4W 0805 | RCS08057R87FKEA.pdf | |
| RN60C5233BRSL | RES 523K OHM 1/4W .1% AXIAL | RN60C5233BRSL.pdf |