| Manufacturer Part Number: | 4302R-392K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Inductor 265mA 2.1 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-392K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-392K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 265mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 35MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-392K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-392K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-392K is new and unused, you can buy 4302R-392K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-392K.
| PCF0G151MCL4GB | 150µF 4V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | PCF0G151MCL4GB.pdf | |
| C5750X7R1C226M280KM | 22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750X7R1C226M280KM.pdf | |
| M39003/01-8287 | 4.7µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-8287.pdf | |
| SN74ACT3632-20PQ | IC CLK DUAL FIFO MEMORY 132-QFP | SN74ACT3632-20PQ.pdf | |
| SN74LV594ANSRG4 | IC SHIFT REGISTER SGL 8B 16SO | SN74LV594ANSRG4.pdf | |
| VN808SR | IC DVR OCT HISIDE 0.7A POWERS36 | VN808SR.pdf | |
| VI-BTM-EY-S | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-BTM-EY-S.pdf | |
| TPS62401EVM-167 | TPS62401 - DC/DC, Step Down 2, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | TPS62401EVM-167.pdf | |
| TV07RW-25-187SA-S35AD | 187 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TV07RW-25-187SA-S35AD.pdf | |
| TVS06RF-11-35JE | 13 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-11-35JE.pdf | |
| 3020-30-0200-00 | 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 3020-30-0200-00.pdf | |
| 40-1518-11 | CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD | 40-1518-11.pdf | |
| CMF5554R900DHEA | RES 54.9 OHM 1/2W .5% AXIAL | CMF5554R900DHEA.pdf |