| Manufacturer Part Number: | 4302R-391K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 390nH Unshielded Inductor 825mA 220 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-391K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-391K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 390nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 825mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 220 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-391K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-391K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-391K is new and unused, you can buy 4302R-391K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-391K.
| VJ0603D470GLPAJ | 47pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D470GLPAJ.pdf | |
| 2027-40-CLF | GDT 400V 15% 10KA THROUGH HOLE | 2027-40-CLF.pdf | |
| ASTMHTE-66.666MHZ-AJ-E-T | 66.666MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTE-66.666MHZ-AJ-E-T.pdf | |
| ASTMUPCE-33-50.000MHZ-EY-E-T | 50MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 36mA Enable/Disable | ASTMUPCE-33-50.000MHZ-EY-E-T.pdf | |
| IDTZTM202D-A | IC SWITCH FABRIC 241-FCBGA | IDTZTM202D-A.pdf | |
| 72261LA15TFGI | IC FIFO 8192X18 LP 15NS 64QFP | 72261LA15TFGI.pdf | |
| SSR-90-W65S-R11-K3102 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module SSR-90 White, Cool Starboard | SSR-90-W65S-R11-K3102.pdf | |
| CENB1121A2449F01 | 24V 120W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1121A2449F01.pdf | |
| MS3100A36-20S | 34 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3100A36-20S.pdf | |
| CA3100E24A24SB02 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E24A24SB02.pdf | |
| D38999/20KH53PAL | 53 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | D38999/20KH53PAL.pdf | |
| 171-009-102-021 | 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup | 171-009-102-021.pdf | |
| HB09418000J0G | 9 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.156" (3.96mm) Through Hole | HB09418000J0G.pdf |