| Manufacturer Part Number: | 4302R-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 345mA 1.25 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 345mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.25 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-222K is new and unused, you can buy 4302R-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-222K.
| 30KPA170A-HRA | TVS DIODE 170VWM 275VC AXIAL | 30KPA170A-HRA.pdf | |
| 8230-76 | 220µH Unshielded Wirewound Inductor 73mA 21 Ohm Max Axial | 8230-76.pdf | |
| 8N4QV01EG-0140CDI8 | VCXO IC 133.333333MHz, 140MHz, 146.666666MHz, 153.333333MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-0140CDI8.pdf | |
| TL2845DR-8 | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-SOIC | TL2845DR-8.pdf | |
| LLSP-1T06-H | Lens Clear 18° Spot LZ9 LuxiGen Adhesive | LLSP-1T06-H.pdf | |
| VE-2TJ-CY | CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W | VE-2TJ-CY.pdf | |
| V110A15C300B3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W | V110A15C300B3.pdf | |
| EVAL-ADT7301EBZ | ADT7301 - Temperature Sensor Evaluation Board | EVAL-ADT7301EBZ.pdf | |
| MS27467T13F4B | 4 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS27467T13F4B.pdf | |
| TV06RQS-25-46SB-LC | TV 46C MIXED(QUAD) SKT RECP | TV06RQS-25-46SB-LC.pdf | |
| 5787190-7 | 68 Position D-Type Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | 5787190-7.pdf | |
| RJSBE538JC2 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJSBE538JC2.pdf | |
| RJSBE538GC4 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJSBE538GC4.pdf | |
| 961212-6300-AR-PT | 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 961212-6300-AR-PT.pdf | |
| 794861-1 | 3 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.240" (6.10mm) | 794861-1.pdf |