| Manufacturer Part Number: | 4302R-181K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 180nH Unshielded Inductor 955mA 165 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-181K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-181K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 180nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 955mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 165 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 325MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-181K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-181K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-181K is new and unused, you can buy 4302R-181K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-181K.
| ASFL1-133.330MHZ-EC-T | 133.33MHz HCMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 85mA Enable/Disable | ASFL1-133.330MHZ-EC-T.pdf | |
| ZDM4206NTC | MOSFET 2N-CH 60V 1A SOT-223-8 | ZDM4206NTC.pdf | |
| CDR7D43MNNP-820NC | 82µH Shielded Inductor 650mA 401.4 mOhm Max Nonstandard | CDR7D43MNNP-820NC.pdf | |
| ADUM3482BRSZ | General Purpose Digital Isolator 3750Vrms 4 Channel 25Mbps 25kV/µs CMTI 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) | ADUM3482BRSZ.pdf | |
| RAC10-15SB-E-ST | AC/DC CONVERTER 15V 10W | RAC10-15SB-E-ST.pdf | |
| DC740A-B | LTC2922-3.3 - Power Management, Power Supply Supervisor/Tracker/Sequencer Evaluation Board | DC740A-B.pdf | |
| MS3106F24-22SX | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106F24-22SX.pdf | |
| SG3102E-36-77S | 7 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | SG3102E-36-77S.pdf | |
| CTVP02RW15-19P | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVP02RW15-19P.pdf | |
| 4-641238-8 | 18 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 24 AWG | 4-641238-8.pdf | |
| 802-10-008-20-001101 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 802-10-008-20-001101.pdf | |
| 644766-5 | 5 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Gold | 644766-5.pdf | |
| CRCW1210287KFKEAHP | RES SMD 287K OHM 1% 3/4W 1210 | CRCW1210287KFKEAHP.pdf | |
| RSMF2JB2R70 | RES METAL OX 2W 2.7 OHM 5% AXL | RSMF2JB2R70.pdf |