| Manufacturer Part Number: | 4302R-121K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120nH Unshielded Inductor 1.075A 130 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-121K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-121K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 120nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.075A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 130 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-121K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-121K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-121K is new and unused, you can buy 4302R-121K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-121K.
| UKL2A1R5MDD1TA | 1.5µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A1R5MDD1TA.pdf | |
| GRM1887U1H152JA01J | 1500pF 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1887U1H152JA01J.pdf | |
| BFC241803304 | Film Capacitor Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) | BFC241803304.pdf | |
| 94783 | Yellow 8 Stud Spade Terminal Connector Crimp 10-12 AWG | 94783.pdf | |
| UGB18CCTHE3/81 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 150V 18A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | UGB18CCTHE3/81.pdf | |
| BKP1608HS101-TV | 100 Ohm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount Power Line 1.7A 1 Lines 50 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | BKP1608HS101-TV.pdf | |
| L-14W5N6KV4E | 5.6nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 110 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | L-14W5N6KV4E.pdf | |
| LT6004IMS8#PBF | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP | LT6004IMS8#PBF.pdf | |
| CXA1520-0000-000N0YK435G | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1520 White, Warm Square | CXA1520-0000-000N0YK435G.pdf | |
| DRB15241 | AC/DC CONVERTER 24V 15W | DRB15241.pdf | |
| 1460115 | CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M25 | 1460115.pdf | |
| AWP16-7241-T-R | 16 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold | AWP16-7241-T-R.pdf | |
| C9025276 | EG4 END PLATE | C9025276.pdf |