| Manufacturer Part Number: | 4302R-103K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 180mA 4.5 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-103K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-103K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 180mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-103K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-103K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-103K is new and unused, you can buy 4302R-103K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-103K.
| B43501E227M2 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E227M2.pdf | |
| K681J15C0GH53H5 | 680pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K681J15C0GH53H5.pdf | |
| CD214L-T26CALF | TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB | CD214L-T26CALF.pdf | |
| ASM06DSEI-S13 | CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND | ASM06DSEI-S13.pdf | |
| GBA50DRSD-S664 | CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD | GBA50DRSD-S664.pdf | |
| SN74ALS620ADW | Transceiver, Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SOIC | SN74ALS620ADW.pdf | |
| XC6122C640MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122C640MR-G.pdf | |
| VE-JT4-MY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VE-JT4-MY-B1.pdf | |
| CRG0402F47K | RES SMD 47K OHM 1% 1/16W 0402 | CRG0402F47K.pdf | |
| CA3101F28-21SB01 | 37 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3101F28-21SB01.pdf | |
| GTC06F32-22P-B30 | GT 54C 54#16 PIN PLUG | GTC06F32-22P-B30.pdf | |
| L717DAH15P1AON | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L717DAH15P1AON.pdf | |
| H514505100J0G | 14 Position Terminal Block Plug, Male Pins 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | H514505100J0G.pdf | |
| 1-1776132-1 | 11 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1-1776132-1.pdf |