| Manufacturer Part Number: | 4302-472K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 4.7µH Unshielded Inductor 255mA 2.3 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-472K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-472K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 4.7µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 255mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 30MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-472K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-472K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-472K is new and unused, you can buy 4302-472K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-472K.
| INTEGRATION KIT ACTIVE | INTEGRATION KIT BCAP0650-3000 | INTEGRATION KIT ACTIVE.pdf | |
| UP050SL390J-KFC | 39pF 50V Ceramic Capacitor SL Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050SL390J-KFC.pdf | |
| CD19FD272FO3 | 2700pF Mica Capacitor 500V Radial 0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm) | CD19FD272FO3.pdf | |
| M39003/01-6349/HSD | 0.15µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-6349/HSD.pdf | |
| FGL60N100BNTD | IGBT NPT and Trench 1000V 60A 180W Through Hole TO-264 | FGL60N100BNTD.pdf | |
| PIC32MX130F128H-I/MR | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-QFN Exposed Pad (9x9) | PIC32MX130F128H-I/MR.pdf | |
| IRU1050CDTR | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 2.5 V ~ 3.3 V 5A D-Pak | IRU1050CDTR.pdf | |
| VE-22V-EW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VE-22V-EW-F2.pdf | |
| CA3106E14S-2PB03 | 4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3106E14S-2PB03.pdf | |
| RD10A12-08-P8CS051/1 | RD/HF CONNECTORS | RD10A12-08-P8CS051/1.pdf | |
| 325125-26-0 | 26 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 325125-26-0.pdf | |
| 1961779 | 6 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (3 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1961779.pdf | |
| RP73D2A487KBTDF | RES SMD 487K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RP73D2A487KBTDF.pdf | |
| RT0603WRC07140RL | RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603 | RT0603WRC07140RL.pdf | |
| RNC55H4220FSRE6 | RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55H4220FSRE6.pdf |