| Manufacturer Part Number: | 4302-471K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470nH Unshielded Inductor 790mA 240 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-471K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-471K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 470nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 790mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 240 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 130MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-471K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-471K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-471K is new and unused, you can buy 4302-471K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-471K.
| SMCJ40CA-TR | TVS DIODE 40VWM 84VC SMC | SMCJ40CA-TR.pdf | |
| 10037915-101LF | 7.2MM GUIDE PIN 18.3MM L | 10037915-101LF.pdf | |
| CRBV55CL-0550-0700 | Center Frequency 625MHz Voltage Controlled Oscillator 0.5 ~ 10.5 V 6.5 ±1.5 dBm -12 dBc | CRBV55CL-0550-0700.pdf | |
| NDT03N40ZT3G | MOSFET N-CH 400V 0.5A SOT223-4 | NDT03N40ZT3G.pdf | |
| XTEAWT-00-0000-00000UBE7 | LED Lighting XLamp® XT-E White, Warm 3000K 2.9V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XTEAWT-00-0000-00000UBE7.pdf | |
| 6781332223F | LED Panel Indicator Orange 10° 6V 30mA Solder Lug | 6781332223F.pdf | |
| VI-B0Y-EX-S | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VI-B0Y-EX-S.pdf | |
| 7E-10 | MOUNTING BRACKET PACK OF 10 | 7E-10.pdf | |
| HSM43DRKH | CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD | HSM43DRKH.pdf | |
| EN2C2F20G1W | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp or Solder Cup Gold | EN2C2F20G1W.pdf | |
| CN0967C20A41P7-000 | 26500 41C 41#20 P RECP AN LC | CN0967C20A41P7-000.pdf | |
| T38268-15-0 | 15 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38268-15-0.pdf | |
| 1813350000 | 4 Position Terminal Block Header, Blade Pins, Shrouded (4 Side) 0.400" (10.16mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1813350000.pdf |