| Manufacturer Part Number: | 4302-392K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Inductor 265mA 2.1 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-392K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-392K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 265mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 35MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-392K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-392K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-392K is new and unused, you can buy 4302-392K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-392K.
| T55T336M6R3C0200 | 33µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 6.3V 1411 (3528 Metric) 200 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | T55T336M6R3C0200.pdf | |
| ULN2074B | TRANS 4NPN DARL 50V 1.75A 16DIP | ULN2074B.pdf | |
| EPF10K10QI208-4N | IC FPGA 134 I/O 208QFP | EPF10K10QI208-4N.pdf | |
| ISL32179EIRZ-T | 4/0 Driver RS422, RS485 24-QFN-EP (4x4) | ISL32179EIRZ-T.pdf | |
| VE-26J-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W | VE-26J-CW-F1.pdf | |
| CIR06CF-20-15P-F80-38 | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CIR06CF-20-15P-F80-38.pdf | |
| MS3101E24-10PZ | ER 7C 7#8 PIN RECP LINE | MS3101E24-10PZ.pdf | |
| PT06A-20-41PW(027) | 41 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | PT06A-20-41PW(027).pdf | |
| 10-74736-3P | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | 10-74736-3P.pdf | |
| D38999/26MH35BA | CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT | D38999/26MH35BA.pdf | |
| 0022285072 | 7 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 0022285072.pdf | |
| OSTEZ177152 | 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | OSTEZ177152.pdf | |
| RN55E5760BRSL | RES 576 OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E5760BRSL.pdf |