| Manufacturer Part Number: | 4302-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 345mA 1.25 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 345mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.25 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-222K is new and unused, you can buy 4302-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-222K.
| TC4H407K010LBSB0823 | 400µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2-SMD, J-Lead 0.308" L x 0.320" W (7.82mm x 8.13mm) | TC4H407K010LBSB0823.pdf | |
| PP11-51-2.00A-XX-V | CIR BRKR MAG-HYDR 2A PUSH-PULL | PP11-51-2.00A-XX-V.pdf | |
| SMB10J28HE3/5B | TVS DIODE 28VWM 50VC SMB | SMB10J28HE3/5B.pdf | |
| EEC40DRYI-S734 | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | EEC40DRYI-S734.pdf | |
| LTC2378CDE-18#PBF | 18 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 16-DFN (4x3) | LTC2378CDE-18#PBF.pdf | |
| 70V08S35PF8 | IC SRAM 512KBIT 35NS 100TQFP | 70V08S35PF8.pdf | |
| MT46V32M8FG-75 L:G TR | IC DDR SDRAM 256MBIT 7.5NS 60BGA | MT46V32M8FG-75 L:G TR.pdf | |
| MS3106F16-9SW | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106F16-9SW.pdf | |
| TVPS00RF-25-61PD | 61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVPS00RF-25-61PD.pdf | |
| D38999/26FG41SC-LC | 41 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26FG41SC-LC.pdf | |
| 0713499002 | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 0713499002.pdf | |
| AT0805CRD07309RL | RES SMD 309 OHM 0.25% 1/8W 0805 | AT0805CRD07309RL.pdf | |
| 9T08052A27R0CBHFT | RES SMD 27 OHM 0.25% 1/8W 0805 | 9T08052A27R0CBHFT.pdf | |
| MP930-3.30-1% | RES 3.3 OHM 30W 1% TO220 | MP930-3.30-1%.pdf |