| Manufacturer Part Number: | 4302-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 125mA 9 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 125mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 20 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 14MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-153K is new and unused, you can buy 4302-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-153K.
| ESMH401VSN331MA30M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN331MA30M.pdf | |
| GBM08DRYF | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | GBM08DRYF.pdf | |
| 501BAA16M0000DAF | 16MHz LVCMOS CMEMS® Oscillator Surface Mount 3.3V 2.5mA Enable/Disable | 501BAA16M0000DAF.pdf | |
| MIC862BM8-TR | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-8 | MIC862BM8-TR.pdf | |
| 74AUP1T58GM,132 | Configurable Multiple Function Configurable 1 Circuit 3 Input 6-XSON, SOT886 (1.45x1) | 74AUP1T58GM,132.pdf | |
| VI-B3R-EW | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W | VI-B3R-EW.pdf | |
| RMCF0805JT3K60 | RES SMD 3.6K OHM 5% 1/8W 0805 | RMCF0805JT3K60.pdf | |
| TRR01MZPF4993 | RES SMD 499K OHM 1% 1/16W 0402 | TRR01MZPF4993.pdf | |
| CTV07RQW-21-75S-LC | TV 4C 4#8(QUAD) SKT RECP | CTV07RQW-21-75S-LC.pdf | |
| DTS24F25-29SC-LC | 29 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | DTS24F25-29SC-LC.pdf | |
| 67997-104 | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 67997-104.pdf | |
| YK30214130J0G | 14 Circuit 0.300" (7.62mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK30214130J0G.pdf | |
| PV6-38RX-T | Ring Terminal Connector 3/8 Stud Flat Sided 6 AWG Crimp | PV6-38RX-T.pdf | |
| Y16281K00000T9W | RES SMD 1K OHM 0.01% 3/4W 2512 | Y16281K00000T9W.pdf |