| Manufacturer Part Number: | 4302-103K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µH Unshielded Inductor 180mA 4.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-103K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-103K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 10µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 180mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-103K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-103K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-103K is new and unused, you can buy 4302-103K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-103K.
| C1206C271G1GACTU | 270pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C271G1GACTU.pdf | |
| 1645282-1 | SHROUD IN, 2MM H.M., 70 POS. | 1645282-1.pdf | |
| MMBZ4688-E3-18 | Zener Diode 4.7V 350mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 | MMBZ4688-E3-18.pdf | |
| 7412-RC | 10mH @ 1kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 500 mOhm | 7412-RC.pdf | |
| PG0437.401NLT | 400nH Unshielded Inductor 28A 0.85 mOhm Nonstandard | PG0437.401NLT.pdf | |
| X5165S8ZT1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | X5165S8ZT1.pdf | |
| 51AAA-B24-A13L | 5k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Cermet 1W PC Pins | 51AAA-B24-A13L.pdf | |
| V28B48H150BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V28B48H150BN2.pdf | |
| FM1901-7R | DC/DC CONVERT 48V 1A | FM1901-7R.pdf | |
| PT02W-14-18S | 18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT02W-14-18S.pdf | |
| CA3100E18-19SB03 | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E18-19SB03.pdf | |
| KPSE06F18-32PDN | 32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KPSE06F18-32PDN.pdf | |
| ERJ-S14F1471U | RES SMD 1.47K OHM 1% 1/2W 1210 | ERJ-S14F1471U.pdf |