| Manufacturer Part Number: | 4232R-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Wirewound Inductor 139mA 10.8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4232R-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4232R-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4232R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 139mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 10.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4232R-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4232R-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4232R-393K is new and unused, you can buy 4232R-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4232R-393K.
| 9926252525 | CIR BRKR MAG-HYDR 25A 480VAC | 9926252525.pdf | |
| PTVS6V0S1UTR,115 | TVS DIODE 6VWM 10.3VC SOD123W | PTVS6V0S1UTR,115.pdf | |
| 694106402002 | CONN PWR JACK DC TH | 694106402002.pdf | |
| JAN1N3038D-1 | Zener Diode 56V 1W ±1% Through Hole DO-41 | JAN1N3038D-1.pdf | |
| DS1091LUA-040+ | IC ECONOSCILLATOR 40MHZ 8-USOP | DS1091LUA-040+.pdf | |
| MAX4190ESA+ | IC AMP CURRENT SENSE 8-SOIC | MAX4190ESA+.pdf | |
| 208744-2 | PLUG ASSY,32 POSN,AMPLIMITE | 208744-2.pdf | |
| RJHSEJE80A1 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded | RJHSEJE80A1.pdf | |
| 61082-103502LF | 100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 61082-103502LF.pdf | |
| 929835-01-15 | 15 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin-Lead | 929835-01-15.pdf | |
| 0010013066 | 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.200" (5.08mm) | 0010013066.pdf | |
| A30220604 | 6 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws | A30220604.pdf | |
| YC124-FR-0718RL | RES ARRAY 4 RES 18 OHM 0804 | YC124-FR-0718RL.pdf |