| Manufacturer Part Number: | 4232R-273K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Unshielded Wirewound Inductor 153mA 8.8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4232R-273K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4232R-273K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4232R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 153mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 14MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4232R-273K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4232R-273K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4232R-273K is new and unused, you can buy 4232R-273K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4232R-273K.
| SLPX471M350E5P3 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M350E5P3.pdf | |
| ESMM201VSN182MR50T | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 138 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN182MR50T.pdf | |
| 1.5KE300A-B | TVS DIODE 256VWM 414VC AXIAL | 1.5KE300A-B.pdf | |
| 416F37011CDR | 37MHz ±10ppm Crystal 18pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F37011CDR.pdf | |
| NVMFS5C670NLWFT1G | MOSFET N-CH 60V 71A SO8FL | NVMFS5C670NLWFT1G.pdf | |
| AIML-0603-180K-T | 18µH Shielded Multilayer Inductor 1mA 1.85 Ohm Max 0603 (1608 Metric) | AIML-0603-180K-T.pdf | |
| LQP03TG3N7C02D | 3.7nH Unshielded Thin Film Inductor 350mA 350 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | LQP03TG3N7C02D.pdf | |
| SY10H646LJC | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 160MHz 28-LCC (J-Lead) | SY10H646LJC.pdf | |
| 8N4QV01FG-1120CDI8 | VCXO IC 166.6667MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-1120CDI8.pdf | |
| H11A3S1(TA) | Optoisolator Transistor with Base Output 5000Vrms 1 Channel 6-SMD | H11A3S1(TA).pdf | |
| CTV07RW-23-53HA | 53 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTV07RW-23-53HA.pdf | |
| CA3106E20A48SB06 | 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3106E20A48SB06.pdf | |
| KJB6T19W32PE | 32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KJB6T19W32PE.pdf | |
| 3110-34-002-11-00 | 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 3110-34-002-11-00.pdf | |
| 170-90-652-00-001000 | 52 Position DIP, DIL - Header Connector Turret Tin-Lead | 170-90-652-00-001000.pdf |