| Manufacturer Part Number: | 4232-152K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5µH Unshielded Wirewound Inductor 455mA 1 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4232-152K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4232-152K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4232 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 455mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 75MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.101" (2.57mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4232-152K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4232-152K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4232-152K is new and unused, you can buy 4232-152K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4232-152K.
| T95Z226K020EZAL | 22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V 2910 (7227 Metric) 400 mOhm 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | T95Z226K020EZAL.pdf | |
| 3404.0008.22 | FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC | 3404.0008.22.pdf | |
| 2N3904RL1 | TRANS NPN 40V 0.2A TO-92 | 2N3904RL1.pdf | |
| TMPM333FYFG(C) | ARM® Cortex®-M3 TX03 Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | TMPM333FYFG(C).pdf | |
| MB90F598GPFR-G-BI | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90595G Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-QFP (14x20) | MB90F598GPFR-G-BI.pdf | |
| LXH7-FW65 | LED Lighting LUXEON T White, Cool 6500K 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | LXH7-FW65.pdf | |
| TVS06RK-19-41SB | 41 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RK-19-41SB.pdf | |
| 5282-8SG-515 | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | 5282-8SG-515.pdf | |
| D38999/26ME99BA | CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT | D38999/26ME99BA.pdf | |
| TVS06RS-13-35JA-LC | TV 22C 22#22D SKT PLUG | TVS06RS-13-35JA-LC.pdf | |
| MS24264R14B15PY-LC | 26500 15C 15#20 PIN RECP | MS24264R14B15PY-LC.pdf | |
| FX10A-168S-SV | 168 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | FX10A-168S-SV.pdf | |
| MBB02070D8161DC100 | RES 8.16K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070D8161DC100.pdf | |
| RN60E49R9FRSL | RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60E49R9FRSL.pdf |