| Manufacturer Part Number: | 413-K54-FN2-45A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 45A 115VAC 28VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 413-K54-FN2-45A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-413-K54-FN2-45A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 413 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 45A | |
| Voltage Rating - AC | 115V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push-Pull Plunger | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 413-K54-FN2-45A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
413-K54-FN2-45A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 413-K54-FN2-45A is new and unused, you can buy 413-K54-FN2-45A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 413-K54-FN2-45A.
| ECA-1CHG682 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1CHG682.pdf | |
| EEM36DTAI-S189 | CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD | EEM36DTAI-S189.pdf | |
| MLG1608B1N2ST000 | 1.2nH Unshielded Multilayer Inductor 600mA 100 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | MLG1608B1N2ST000.pdf | |
| 6100-561K-RC | 560µH Unshielded Wirewound Inductor 830mA 870 mOhm Max Radial | 6100-561K-RC.pdf | |
| CY25100ZXCF | IC CLOCK GEN PROG 8-TSSOP | CY25100ZXCF.pdf | |
| MIC94164YCS-TR | IC LOAD SWITCH HI SIDE 3A 6WLCSP | MIC94164YCS-TR.pdf | |
| J2007001L007A | SHELF | J2007001L007A.pdf | |
| V48C15E150BG3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W | V48C15E150BG3.pdf | |
| MCP1650DM-LED2 | MCP1650 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board | MCP1650DM-LED2.pdf | |
| TVS06RK-15-5HN | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TVS06RK-15-5HN.pdf | |
| CIR01CF-10SL-3P-F80 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CIR01CF-10SL-3P-F80.pdf | |
| KPSE06J18-11P | 11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KPSE06J18-11P.pdf | |
| RJHSEE08B02 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | RJHSEE08B02.pdf | |
| 3130-44-0101-00 | 44 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold | 3130-44-0101-00.pdf |