| Manufacturer Part Number: | 413-K54-FN2-30A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 413-K54-FN2-30A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-413-K54-FN2-30A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 413 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 30A | |
| Voltage Rating - AC | 115V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push-Pull Plunger | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 413-K54-FN2-30A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
413-K54-FN2-30A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 413-K54-FN2-30A is new and unused, you can buy 413-K54-FN2-30A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 413-K54-FN2-30A.
| GRM0336T1E5R3DD01D | 5.3pF 25V Ceramic Capacitor T2H 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0336T1E5R3DD01D.pdf | |
| ECQ-P1H272GZ | 2700pF Film Capacitor 50V Polypropylene (PP) Radial 0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm) | ECQ-P1H272GZ.pdf | |
| SMAJ10CA | TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC | SMAJ10CA.pdf | |
| 1N6159A | TVS DIODE 38.8VWM BPKG AXIAL | 1N6159A.pdf | |
| EEM22DRST | CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD | EEM22DRST.pdf | |
| ABLS3-12.000MHZ-D4Y-T | 12MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | ABLS3-12.000MHZ-D4Y-T.pdf | |
| 1537R-08F | 680nH Unshielded Molded Inductor 1.22A 150 mOhm Max Axial | 1537R-08F.pdf | |
| MIC811MU TR | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-143 | MIC811MU TR.pdf | |
| Q19P1BXXG12E | LED Panel Indicator Green Diffused 60° 12V 20mA Round with Domed Top, 10.00mm Quick Connect - 0.110" (2.8mm) | Q19P1BXXG12E.pdf | |
| VE-252-IX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VE-252-IX-F4.pdf | |
| 2-640550-8 | CONN DUST COVER 28POS MTA-100 | 2-640550-8.pdf | |
| TJG116701 | GROUND STUD MODULE, WC | TJG116701.pdf |