| Manufacturer Part Number: | 3900-P10-SI-2A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRMMAG 2A 250VAC 65VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3900-P10-SI-2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3900-P10-SI-2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 3900 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 2A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 65V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3900-P10-SI-2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3900-P10-SI-2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 3900-P10-SI-2A is new and unused, you can buy 3900-P10-SI-2A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3900-P10-SI-2A.
| 380LX182M100H452 | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX182M100H452.pdf | |
| K332M15X7RK53L2 | 3300pF 200V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K332M15X7RK53L2.pdf | |
| VJ0603D120GLPAJ | 12pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D120GLPAJ.pdf | |
| 5VT 6.3-R | FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM | 5VT 6.3-R.pdf | |
| 8N3SV75KC-0038CDI8 | VCXO IC 155.52MHz 6-CLCC | 8N3SV75KC-0038CDI8.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-606E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-606E1.pdf | |
| JC2AF-DC6V | General Purpose Relay DPST (2 Form A) 6VDC Coil Through Hole | JC2AF-DC6V.pdf | |
| RT0805FRE076R49L | RES SMD 6.49 OHM 1% 1/8W 0805 | RT0805FRE076R49L.pdf | |
| MS2518322-23S | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS2518322-23S.pdf | |
| 97-3107B28-20PX-417-940 | AB 14C 4#16, 10#12 PIN PLUG | 97-3107B28-20PX-417-940.pdf | |
| 310-83-130-41-205101 | 30 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 310-83-130-41-205101.pdf | |
| 23-0513-10H | CONN SOCKET SIP 23POS GOLD | 23-0513-10H.pdf | |
| 22-6823-90 | CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD | 22-6823-90.pdf | |
| MFR-25FRF52-4K75 | RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL | MFR-25FRF52-4K75.pdf |