| Manufacturer Part Number: | 3900-P10-SI-10A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR 10A 250VAC 65VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3900-P10-SI-10A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3900-P10-SI-10A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 3900 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 10A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 65V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3900-P10-SI-10A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3900-P10-SI-10A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 3900-P10-SI-10A is new and unused, you can buy 3900-P10-SI-10A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3900-P10-SI-10A.
| PFR5331J100J11L4BULK | 330pF Film Capacitor 63V 100V Polypropylene (PP) Radial 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) | PFR5331J100J11L4BULK.pdf | |
| MASMCJ90CAE3 | TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB | MASMCJ90CAE3.pdf | |
| ER1537-86JP | 160µH Unshielded Molded Inductor 111mA 6.4 Ohm Max Axial | ER1537-86JP.pdf | |
| MT46V32M16TG-75:C | IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP | MT46V32M16TG-75:C.pdf | |
| VI-26W-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VI-26W-IY-S.pdf | |
| AR0805FR-07120RL | RES SMD 120 OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-07120RL.pdf | |
| GTC030-32-15P | GT 8C 2#0 6#12 PIN RECP | GTC030-32-15P.pdf | |
| CN1021A24G57P6Y240 | 57 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CN1021A24G57P6Y240.pdf | |
| KPSE01F22-55PX | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KPSE01F22-55PX.pdf | |
| 6STF50PAU04R10X | D-SUB FILTER 50POS IP67 | 6STF50PAU04R10X.pdf | |
| 1276960121 | TERMINAL MARKER DEK 8 FWZ | 1276960121.pdf | |
| 0387207202 | 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387207202.pdf | |
| 1636810000 | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Orange 12-26 AWG | 1636810000.pdf |